Ewa Swoboda i Sylwia Indeka wywalczyły kwalifikację do Nankin

Ewa Swoboda wywalczyła kwalifikację do Nankin w dwóch konkurencjach. Dobre przygotowanie do zawodów podopieczna Iwony Krupy zademonstrowała już w piątkowych eliminacjach biegu na 100 metrów, w których zwyciężyła w czasie 11.63 wypełniając jednocześnie minimum PZLA na lipcowe mistrzostwa świata juniorów w Eugene. W finale Ewa  także nie dała szans rywalkom pewnie wygrywając  finałowy sprint z czasem 11.66 (+0.1 m/s). W niedzielę do złota na „setkę” utalentowana zawodniczka klubu UKS Czwórka Żory dodała jeszcze srebro na 200 metrów  uzyskując czas 23.88.

ewa

Ewa Swoboda i Iwona Krupa w Baku (foto: Lech Leszczyński)

W biegu na 1500 metrów drugą lokatę zajęła Sylwia Indeka (4:29.26) zapewniając sobie prawo startu w Chinach. Podopieczna Pani trener Marzanny Helbik spisała się znakomicie.

sylia

Rekord Polski juniorów młodszych, czasem 13.54, ustanowił w eliminacyjnym biegu na 110 metrów przez płotki Dawid Żebrowski. Podopieczny Karola Szynola wysunął się tym samym na czoło europejskich tabel. Niestety w niedzielnym finale płotkarz Victorii Racibórz pobiegł wolniej, z czasem 13.74 zajął trzecie miejsce i niestety nie  wywalczył awansu do igrzysk olimpijskich młodzieży (w tej konkurencji w Nankin wystartuje tylko dwóch Europejczyków).