Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na 10000m

11 kobiet oraz 35 mężczyzn rywalizowało o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10000m, które rozegrane zostały 27 kwietnia w Sosnowcu podczas Mitingu Otwarcia Sezonu.

Wśród pań złoty medal wywalczyła Dominika Napieraj /KS AZS AWF Wrocław/, która uzyskała wynik 35.25.61s, na drugim miejscu ze stratą blisko 45 sek. finiszowała Martyna Adamczyk /AZS AWFiS Gdańsk/. Wynik srebrnej medalistki to 36.10.30s. Brązowy medal zawisł na szyi Angeliki Mach /AZS UMCS Lublin/ która jako trzecia zameldowała się na mecie z wynikiem 36.58.61s

Wśród panów na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Kulka /ULKS Lipinki/ który nie dał szans rywalom i jako pierwszy minął linię mety w czasie 30.08.43s. Srebrny medal wywalczył reprezentant SKLA Sopot – Marek Kowalski, który uzyskał 30.17.84s. Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończył Tomasz Grycko. Zawodnik UKS Bliza Władysławowo minął linię mety w czasie 30.33.56s.

W mistrzostwach wystartowali również reprezentanci naszego województwa. Najlepiej spisał się Dawid Żebrowski / MKS-MOS Płomień Sosnowiec /. Podopieczny trenera Wiesława Paszty mimo kontuzji ukończył rywalizację na wysokim 6 miejscu.