Dwa medale naszych zawodników w sztafetach podczas Mistrzostw Europy Juniorów

Jacek Kabaciński (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) i Rafał Smoleń (Victoria Racibórz) zdobyli odpowiednio złoty i srebrny medal w sztafetach podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Rieti.

Jacek Kabaciński pobiegł na 2 zmianie w sztafecie 4x100m.

Bardzo dobry bieg i najlepsze zmiany wśród finalistów zadecydowały o bezproblemowym zwycięstwie polskiej czwórki. Przed ostatnią zmianą Polacy nie byli liderami, ale tuż za strefą zmian mieliśmy prawie dwa metry przewagi, której rywale nie zdołali zniwelować do mety. Nasi zawodnicy uzyskali rezultat 39.80, srebro przypadło Niemcom 39.96, a brąz Włochom – 40.00.
Skład złotych medalistów :
Tomasz Mudlaff (RŻ 10.78, LKS Ziemi Puckiej Puck, trener Teresa Jaskułka),
Jacek Kabaciński (10.64, MKS-MOS Płomień Sosnowiec, Jacek Markowski),
Hubert Kalandyk (10.63, CWKS Resovia Rzeszów, Janusz Mazur),
Adam Jabłoński (10.79, KS AZS UWM Olsztyn, Zbigniew Ludwichowski).

Rafał Smoleń startował w ostatniej konkurencji mistrzostw – sztafecie 4x400m juniorów. Po biegu w pierwszej rundzie zakładano, że polski zespół w pełnym składzie może zejść poniżej 3:06.00. I rzeczywiście nasz team osiągnął czas 3:05.07, zaledwie o dwie setne wolniej od rekordu Polski z ubiegłorocznych mistrzostw świata. Poziom tego biegu był jednak bardzo wysoki, triumfatorzy z Rosji uzyskali czas 3:04.87 (rekord kraju), za Polakami uplasowali się Brytyjczycy (3:05.14) i Francuzi (3:05.41, rekord kraju). Nasi zawodnicy od początku znajdowali się na prowadzeniu (dokładne międzyczasy: Ozdarski 46.72, Dobek 45.58), ale na ostatniej prostej mistrz Europy Paweł Iwaszko wyprowadził swój zespół na pierwsze miejsce.
Skład naszej czwórki:
Paweł Walczuk (UKS Młodzik Warszawa, trener Karol Radke),
Rafał Smoleń (MKS-SMS Victoria Racibórz, Kazimierz Stępień),
Łukasz Ozdarski (AZS-AWF Warszawa, Jakub Ogonowski),
Patryk Dobek (SKLA Sopot, Krzysztof Szałach).

Czytaj także...