DECYZJA O ZAWIESZENIU ORGANIZACJI WSZYSTKICH IMPREZ KALENDARZOWYCH PZLA

POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI PODJĄŁ DECYZJĘ O ZAWIESZENIU ORGANIZACJI WSZYSTKICH IMPREZ KALENDARZOWYCH PZLA ORAZ WSTRZYMANIA WYJAZDÓW NASZYCH ZAWODNIKÓW NA ZAGRANICZNE AKCJE SZKOLENIOWE I STARTOWE.

Decyzja wchodzi w życie z dniem 10 marca do odwołania.

Polski Związek Lekkiej Atletyki rekomenduje organizatorom, aby wszystkie zaplanowane imprezy lekkoatletyczne również zostały odwołane.

Działamy w oparciu o decyzje i zalecenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, Pani Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Chcemy być odpowiedzialni i naszym nadrzędnym celem jest ochrona zdrowia polskich lekkoatletów. Polski Związek Lekkiej Atletyki wprowadza środki ostrożności, które mają na celu zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i ograniczać jego skutki.

Mając na uwadze dbałość o zdrowie środowiska lekkoatletycznego dołożymy wszelkich starań, aby zgrupowania odbywające się w Polsce były na najwyższym poziomie organizacyjnym z zachowaniem zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Henryk Olszewski

Czytaj także...